Підшипникові вузли

Підшипниковий вузол це - прилад, який розроблений для монтажу систем обертання машин та механізмів, на яких вони були відсутні без внесення значних конструктивних змін до основного обладнання або якщо конструктивно немає базових умов для виготовлення їх. Має дві основні складові – монтажний корпус та підшипник.

На зовнішньому кільці підшипника монтажна площина виконана у вигляді опуклої сфери, а корпус відповідної увігнутої форми монтажна порожнина, завдяки цій конструції вузол може працювати при невеликих осьових перекосах.

  

Корпусні підшипники мають дуже широкий діапазон сфер застосування, зокрема в аграрній промисловсті, металургійних галузях, харчовій промисловсті та іншіх, загалом працють в складних умовах експлуатації при сильному забрудненні. Тому такі підшипники в основному випускаються закритого типу.

Корпусні кулькові радіальні підшипники з подовженим внутрішнім кільцем:

 

Фіксація на валу відбувається за допомогою гвинтів з внутрішнім шестигранником, монтажної конічної вутлки, ексцентрикового кільця або просто на вал з натягом та сопорною гайкою. Залежно від виробника також можуть застосовуватись і інші методи фіксації.

 

Основні типи корпусів. Можуть виготовлятися з композитних матеріалів, литого чавуну або штампованої листової сталі.

Корпус опора.

  

Корпус фланецевий.

Корпус натяжний.