Призначення повітряного фільтра в вантажівках та сільськогосподарської техніки

Принцип роботи та призначення

Повітряний фільтр можна назвати легенями транспортних засобів: все повітря в двигун проходить саме через нього, і від якості фільтра безпосередньо залежить нормальна робота двигуна - головного та, мабуть, найдорожчого  вузла вантажного або сільськогосподарського транспорту.

Призначення повітряного фільтру

Для оптимальної роботи двигуна необхідна певна кількість повітря. В середньому, на спалювання 1 л бензину його йде 15 кг. Причому вимоги до якості цього повітря досить високі: певна температура, щільність, насиченість киснем та звичайно, чистота. Навіть мікроскопічні частинки пилу можуть призвести до швидкого зносу тонко підігнаних деталей, тому якість фільтрації повітря - питання дуже серйозне.

Найнебезпечнішим видом забруднення повітря є пісок: невідфільтровані піщинки стирають металеві поверхні, як наждак, приводячи їх у повну непридатність. Другий за ступенем небезпеки ворог - вода. Водяна пара, потрапляючи в блок циліндрів, викликаї іржу, що має потужні абразивні властивості. І, нарешті, звичайний пил, сажа з траси та навіть квітковий пилок здоров'я транспортному засобу не додають. Максимально ефективне очищення повітря, що надходить в ДВС, це і є завдання повітряного фільтра двигуна.

У нормальних умовах експлуатації повітряний фільтр зменшує знос двигуна на 15-20%, а в складних умовах - на 200%.

Види, типи, особливості конструкції

На всі сучасні вантажівки та с/г техніку встановлюються паперові повітряні фільтри різної конфігурації. За якістю фільтрації, надійності і габаритам вони перевершили олійно-інерційні та вугільні.

Виробники повітряних фільтрів розробляють нові матеріали, що покращують продуктивність і якість фільтрації. Одного тільки паперу, що використовується різними брендами, існує понад 400 видів! А зараз для виготовлення фільтрів використовують синтетичні мікропористі матеріали, міцніші і довговічніші, ніж папір, і при цьому краще виконують свої функції.

Щоб фільтр міг затримувати воду, не втрачаючи своїх властивостей, папір просочують різними сумішами з вмістом смол, завдяки яким фільтр зберігає працездатність навіть при високій вологості, дії мікроскопічних крапель бензину, машинного масла, антифризу і іншої агресивної хімії, зустрічається на шляху автомобіля. А для збільшення терміну служби застосовується технологія глибинної фільтрації: це тришарова структура паперу, пори якої зменшуються від поверхні до середини.

Більші частинки затримуються поверхневими шарами, дрібні - глибокими, а крізь фільтр проходить майже ідеально чисте повітря потрібної температури. Використання поверхневої фільтрації  за принципом простої сітки призвело б до моментального засмічення фільтра.