Призначення паливного фільтра в вантажних автомобілях

Дизельні паливні фільтри

Очищення палива необхідне для нормальної роботи двигуна і збільшення його терміну служби. Для того, щоб в двигун надходило очищене від домішок і забруднень паливо, застосовуються спеціальні паливні фільтри.

Процес фільтрації в паливній системі складається з двох етапів. Перший - груба очистка, при якому відсіваються частинки іржі, великих пилинок та ін. Другий - більш тонке очищення. Залежно від моделі автомобіля, різні паливні фільтри тонкого очищення встановлюються між бензобаком і двигуном, найчастіше його можна знайти під капотом.

Залежно від того, яка паливна система у двигуна, існує три види фільтрів:

  • карбюраторні;
  • інжекторні;
  • дизельні.

У вантажних автомобілях в основному використовуються дизельні фільтра, але зустрічаються і інші конструктивні виконання.

Фільтри для дизельного двигуна

Дизельні двигуни дуже чутливі до якості палива, тому очищення здійснюється в три стадії: попередня -  груба, друга -  ступінь грубої очистки і третя  - тонка фільтрація. Справа в тому, що дизельне паливо, на відміну від бензинового, містить більше вологи. Але неприпустимо її потрапляння в паливну систему. Питома вага води більше питомої ваги дизпалива, тому вона осідає в фільтрах і, завдяки її конструкції, легко виводиться. Деякі фільтри оснащені спеціальними датчиками, які сигналізують водієві про те, що кількість вологи досягла певного рівня.

Зміст парафіну в дизельному паливі впливає на його стан в різних температурних режимах. При зниженні температури парафін може кристалізуватися і забити фільтри, а це, в свою чергу, може вивести з ладу всю паливну систему. Щоб подібного не сталося, деякі паливні фільтри оснащують спеціальним підігріваючим елементом, який не дозволяє парафіну кристалізуватися.

Заміна паливного фільтра

У рекомендаціях по експлуатації транспортного засобу повинна бути інформація, з якою періодичністю слід проводити заміну фільтра. Зазвичай таку процедуру проводять раз на два роки або після певного пробігу вантажного автомобіля. Навіть заправляючись на хороших станціях, немає гарантії, що в бензобак заллють тільки якісне паливо. Тому, крім інструкцій виробника, слід періодично перевіряти стан фільтра і при необхідності проводити заміну.